Střecha na klíč - Střechy a tesařské práce Roula

Přejít na obsah

Střecha na klíč

Střecha je základem každé budovy a proto je důležité, aby vydržela co nejdéle. Střecha chrání dům před povětrnostními vlivy a tesařské prvky, rozhodneme-li se je odhalit tzv. "přiznat" se navíc stávají součástí originálního designu interiéru domu.

I z těchto důvodů se nevyplatí riskovat a šetřit. Slovo levný v našem oboru určitě není synonymem pro kvalitní. Jak říkával již baron Rotschild "Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci". Určitě s námi budete souhlasit, že kvalita není zadarmo a kvalitní a profesionální řemeslník Vám s vidinou snadného získání zakázky nebude doporučovat nejlevnější řešení a materiály, které budete muset za pár let vyměnit, což se Vám ve výsledném efektu mnohonásobně prodraží.

Proto je třeba vše v klidu zvážit a zvolit zkušeného a spolehlivého partnera (dodavatele), ale také kvalitní a odolné materiály pro krov, střešní krytinu i klempířské a další prvky s dlouhou životností, které dodají Vaší střeše ten pravý lesk a také žádoucí vlastnosti. Nejčastěji pracujeme s krytinami společností Tondach (pálené střešní tašky), Bramac, KM Beta (betonové střešní tašky) a dalšími dle přání klienta.

Rádi Vám poskytneme bezplatnou konzultaci, připravíme 3D návrh, abyste si prohlédli konstrukci krovu a následně i vizualizaci hotové střechy. Díky špičkovému grafickému programu Vám můžeme nabídnout i několik variant, ze kterých si můžete vybrat. Cenovou nabídku Vám samozřejmě zpracujeme zdarma.

Jaké dřevo zvolit pro výrobu krovů a pevných konstrukcí? Doporučujeme ideálně KVH hranoly. Tento materiál je již vysušený, tvarově stálý (nedochází ke krutu a deformacím).
Nejčastěji používané dřeviny pro výrobu krovů jsou: smrk, borovice, modřín a jedle.

Dřevo modřínové dříve se používalo velmi často. Bez povrchové úpravy má tendenci šednout. Někteří klienti ovšem tuto vlastnost modřínu upřednostňují. Dnes se toto dřevo používá především u historických objektů a památek.

Dřevo smrkové
se vyznačuje nižší hmotností. Lze jej pořídit za výhodnější cenu.


Dřevo borovicové
má vyšší hmotnost, která je dána množstvím pryskyřic, které mu propůjčují odolnost. Můžeme jej použít zejména v místech vystavených náročným povětrnostním podmínkám. Borovicové dřevo je cenově náročnější, ale u střechy se rozhodně nevyplatí kupovat laciné věci.

Krov je nosnou konstrukcí, musí unést i střešní krytinu. Správně vyrobený krov přenáší rovnoměrně hmotnost na dům.


Jak probíhá dodávka střechy na klíč?

Analýza stavu krovu a střešní krytiny
Zaměření střechy a krovu
Volba konstrukce krovu
Zpracování 3D projektu (můžeme Vám navrhnout i několik variant)
Zpracování cenové nabídky
Odsouhlasení cenové nabídky
Podpis smlouvy o dílo
Demontáž stávajícího krovu (případně oprava krovu)
Montáž nového krovu
Podkládka střešní krytiny
Klempířské práce


Materiály a provedení, které si můžete zvolit:

Krov a podbití (barevný odstín pro nátěry krovu a podbití). Používáme ekologické barvy SOKRATES.
Střešní krytina (pálená taška, betonová taška atd.) a její odstín
Klempířské prvky (pozink, titanzinek, měděný plech)
Orientační vzorník odstínů Sokrates Lazurit Forte
Střechy Roula 2014, Telefon: 00420 603 833 788, Sídlo: Chlumec nad Cidlinou
Autor: Webpropodnikani.cz
Návrat na obsah